TES KONYA; MEB EĞİTİM KURUMLARINA YÖNETİCİ SEÇME SINAVI MÜRAACATLARINDA SON GÜN


Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata; " MEB eğitim kurumlarına yönetici seçme sınavı müracaatları devam ediyor. Bilindiği üzere okullara müdür ve müdür yardımcılığı ataması için "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı" 21 Nisan'da yapılacak. ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılacak yazılı sınava katılmak isteyen ve başvuru şartlarını taşıyan adayların başvuruları 28 Şubat tarihinde başlamıştı. Başvuru süresi 11 Mart 2019 tarihi mesai saati süresince devam edecektir.

            Konu hakkında yazılı bir açıklamada bulunan Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, şunları söyledi"2014 yılında Teşkilat Kanunu'nun değişmesi ile birlikte yönetici atamaları yazılı sınav ve ardından yapılan mülakat uygulaması ile yapılıyor.

 Türk Eğitim-Sen olarak talebimiz yönetici atamalarının sadece yazılı sınav sonuçlarına göre yapılması, böylece okulların ehliyetli, liyakatli, donanımlı yöneticiler tarafından yönetilmesinin sağlanmasıdır. Bu noktada MEB 2023 Eğitim Vizyon Belgesi'nde atamaların yazılı sınav ve diğer nesnel ölçütler kullanılarak yapılacağı taahhüt edilmişti. Bu noktada 21 Nisan tarihinde yapılacak sınav büyük önem taşımaktadır.

            Sınava girmek isteyen adaylar sınavları dikkatle takip etmeli ve başvuru süresini kaçırmamalıdır."dedi.

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar