Türk İmar-Sen; Toplumun geleceği kadınla şekillenir


Türk İmar-Sen Konya Şube Başkanı Hamdi Altunbaş ve Kadın Kolları Başkanı Hamile Çal," İnsanlığın ve insan yaşamının kaynağı olan kadınlarımızın, toplumda hak ettiği seviyeye gelmesi için yapılacak her türlü çalışmanın kutsallığına yürekten inanıyoruz. Toplumun geleceği kadınla şekillenir" dediler.

Kamu-Sen Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren Türk İmar-Sen Konya Şubenin Başkanı Hamdi Altunbaş ve Kadın Kolları Başkanı Halime Çal, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde çalışan kadınları bir araya getirdiler.

Kadın Kolları Başkanı Halime Çal," Kadınların toplumsal yaşamdan enf azla boyutlandıları toplumlar her alanda en geri kalmış ülkeleri oluşturmaktadır.Kadınlar ekonomik siyasi ve sosyal hayata en fazla katılım sağladığı ülkeler ise gelişmişlik seviyesinde de büyük bir ivme yakalamış olanlardır. Dolayısıyla ülkelerin gelişmesinin anahtarı kadınlardan geçmektedir. Kısaca bir şey söylemek gerekirse toplumun geleceğini kadınlar tarafından şekillenir" dedi.

Türk İmar-Sen Konya şube Başkanı Hamdi Altunbaş ise,"  Kadın ve erkek bir arada olduğunda bu toplumu yıkacak hiçbir güç olmayacaktır. Bunun içinr hayatın yükü karşısında erkeklerle omuz omuza mücadele veren analarımız ve kadınlarımız tarihi değerlerimizi akıllarımızdan asla çıkarmadan hareket etmeliyiz.

Başta şehit annelerimizin olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar günün kutluyor ve başarılar diliyorum " dedi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar