TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergun Atalay, Konya Önemli açıklamalarda bulundu.


Türk İşçi'nin hakkını ve kıdem tazminatını kimseye yedirmeyiz.

Türk-İş Genel Başkanı Ergun Atalay, Konya'ya gelerek Türk-İş konfederasyona bağlı sendikaların Konya Şube Başkanlarıyla da bir araya gelerek ülke ekonomisi, çalışma hayatı ve ülke gündemine dair konularla ilgili istişare etti. Genel Başkan Atalay, önemli konularda açıklamalarda bulunurken, bazı belediyelerin sendikal konuda işçilere baskı yaptığını ve işçinin kıdem tazminatının son kalesinin Türk-İş olduğunu söyledi.Türk-İş olarak Türk İşçisinin hakkını ve kıdem tazminatını kimseye yedirmeyiz.Bunun böyle bilinmesini istiyoruz."dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergun Atalay, geçtiğimiz hafta Konya'ya gelerek bir dizi gezi ve ziyaretlerde bulundu. Türk-İş Genel Başkanı Ergun Atalay, Demiryol-İş Konya Şube Başkanlığı toplantı salonunda ülke ekonomisi, çalışma hayatı ve ülke gündemine dair önemli konularda açıklamalarda bulundu.

Başkan Atalay, yaklaşmakta olan 1 Mayıs İşçi Bayramını bu yıl Diyarbakır, Samsun veya Edirne illerinden birinde yapmayı planlıyoruz. Yapılacak yönetim kurulunda bunun kararını alacağız.

2019 yılında en önlemi konularımızdan biride kıdem tazminatıdır. İşçinin kıdem tazminatının son kalesi Türk-İş konfederasyonudur. Bu konuda hiçbir kimseye taviz vermeyeceğiz. Her zaman olduğu gibi kıdem tazminatı Türk işçisinin kırmızıçizgisidir. Türk-İş olarak Türk işçisinin haklarını almak adına her alanda ve sahada çalışmalarımızı Türk işçisi adına sürdürüyoruz. Konfederasyon olarak her zaman Türk işçisi adına dik duruşumuzu göstereceğiz.

Türk işçisi adına önemli bir konuda işçinin sendikasını kendi seçmelidir. Hiçbir kimse işçinin sendikasını seçme konusunda baskı yapmamalıdır. Son günlerde Belediyelerin bu konuda çalışmalar yürüttüğü kulağımıza geliyor. Bizlerde bu konuda Türk işçisine belediyelerin sendikal konuda baskı yaptıkları takdirde bizlere ulaşmasını istiyoruz. Ayrıca ayrım yapmayacak olan Belediye başkan ve adaylarına parti ayrım yapmaksızın seçimlerde destek olmalarını istiyoruz. Konya'dan tüm belediye başkalarına sesleniyorum. Sendikal baskı yaptıkları takdirde bizleri karşısında bulurlar.

Taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımızın zam ile ilgili sıkıntıları bir an önce çözülmelidir. Asıl işlerde çalışan isimlerin kadroya geçeceğini devlet büyüklerimiz ve bizler ifade ettik. Ancak KİT lerde çalışanlar da seçimlerden sonra meclis açıldığında bir müjdeli haber bekliyor.

Sakarya'daki Tank palet Fabrikası, bu ülkeye 40 yıldır hizmet veren önemli bir fabrikadır. Bizler bu fabrikanın Milli Savunma Bakanlığının bünyesinde kalmasını ve yüzde 51'inin bizde olmasını istiyor ve talep ediyoruz

Türk-İş ve Türk işçisi temsilcisi olarak hedefimizin bu ülkenin daha ileri gitmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu yolda kimse bizim önümüze çıkmasın." dedi.

Genel Başkanı Atalay, Demiryol-İş Sendikası Konya Şube Başkanlığının 11. Olağan genel kurul toplantısında yeniden başkanlığa seçilen Demiryol-İş Konya Şubesi Başkanı Âdem Gül ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun temennisinde bulunurken, başarılar diledi. Ziyaret sendika başkan ve üyeleriyle birlikte günün anısına çektirilen toplu fotoğraf ile son buldu.

 

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar