UİGAD’tan Rektör Zorlu’ya ziyaret


UİGAD Konya Şube Temsilciliği Başkan M. Ali Elmacı, beraberindeki heyetle birlikte Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu'yu ziyaret ettiler.

Uluslararası İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (UİGAD) kurulduğu günden bu yana çalışmalarını hızlandırarak devam ederken diğer taraftanda da kurum ve kuruluş ziyaretlerini sürdürüyor. Son olarak Konya Temsilcisi M. Ali Elmacı, Başkan Yardımcısı Yıldız Doğruer Yemiş, NEÜ Öğrenci Temsilcisi Ahmet Özkan, SÜ Öğrenci Temsilcisi Samet İnce ve KTÜN Öğrenci Temsilcisi Muhammet Seyrek ile birlikte NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu'yu ziyaret ettiler. UİGAD'ın çalışmaları hakkında bilgi veren, Başkan Elmacı, internet medyası üzerindeki oluşan olumsuz havayı dağıtmak istediklerini söyledi. UİGAD'ın kuruluş amacının da bu yönde olduğunu bilgisini veren Elmacı, "Dernek olarak bizler üyelerimizi denetim altında tutarak internet haberciliğini denetlenebilir olması amacıyla kurulduk. Türkiye'nin birçok ilinde ve ilçesinde teşkilatlanmamızı tamamladık. Birçok şehirlerde de teşkilatlanma sürecimiz devam ediyor. Konya'daki kurduğunuz temsilciliğimiz de çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Burada en başta internet haber sitelerini derneğimize üye yapıyoruz. Bunun yanında özellikle üniversitelerde öğrenci temsilcilikleri kurarak derneğimizin faaliyetlerini genişletiyoruz" dedi.

ZORLU'DAN TEBRİK

Rektör Zorlu, UİGAD'ın çalışmalarının doğru yönde olduğunu belirterek, "İnternet medyasını denetim altında tutacak bir derneğin Konya'da kurulması ve faaliyet göstermesi bizleri sevindiren bir gelişmedir. UİGAD'ın birçok konuda kamuoyunu da bilgilendireceğini umuyorum ve çalışmalardan dolayı tebrik ederek başarılar diliyorum" dedi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar