Bayram ikramiyesi memurun da hakkı!


Uygulanmasına ilk kez geçen yıl başlanan "Bayram İkramiyesi"nin kapsamının genişletilmesini isteyen Türk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Veli Doğrul, ikramiyenin memurlara da verilmesini istedi

İlk defa geçtiğimiz yıl uygulanan bayram ikramiyesi uygulaması, emeklilerin yüzünü güldürmüştü. Bu yıl da ödenmesi beklenen bayram ikramiyesinin son 1 yıldır ekonomide yaşanan sıkıntılar nedeniyle memurları da kapsaması isteniyor.

Geçtiğimiz yıl hükümet tarafından alınan kararla ilk kez bayram ikramiyesi uygulamasıyla emeklilere Ramazan Bayramı'nda 1000 TL, Kurban Bayramı'nda 1000 TL olmak üzere toplamda 2000 TL ikramiye verilmişti. Uygulamanın bu yıl da devam edeceği ve ikramiyelerin Mayıs ayının son haftası verilmesi bekleniyor. Bayram ikramiyesi uygulaması

emekliler ile emekli maaşı bağlanan gazi, şehit yakınları ve korucuları kapsıyor. Ancak ekonomide son 1 yıldır yaşanan sıkıntılar nedeniyle bayram ikramiyesi uygulamasının genişletilip memurları da kapsaması isteniyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Veli Doğrul, memurların da yüksek enflasyon nedeniyle geçim sıkıntısı yaşadığını belirterek, memurlara da bayram ikramiyesi verilmesini istedi.

MEMURLARIN DA HAKKI!

Türk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Veli Doğrul, bayram ikramiyesinin ilk defa geçen yıl dini bayramlarda uygulandığını hatırlattı. İkramiyenin bu yıl da devam edeceğini bildiren Doğrul, uygulamanın kapsamının genişletilmesini isteyerek şunları söyledi, "Geçen yıl 1000 lira olarak ödenen bu ikramiyenin en az yıllık enflasyon miktarınca artırılması ve sadece emeklilere değil, çalışanlara da ödenmesi gerekir. Yüksek enflasyon karşısında sürekli eriyen maaşlarıyla geçim sıkıntısı yaşayan memurlarımız da bayram ikramiyesini hak etmektedir. Başta hükümet yetkilileri olmak üzere siyasilerimizden bu konuda çalışma ve müjde bekliyoruz."

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar