HAYIRSEVERLER KİMSEV İFTARINDA BULUŞTU


Konyalı hayırseverler ramazan ayının dördüncü iftarında Kısa adı KİMSEV olan Kimsesiz Ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yönetimi tarafından organize edilen iftar yemeğinde bir araya geldi. KİMSEV'li çocuklarla birlikte iftarlarını açtılar.

1997 yılında kurulan Kısa adı KİMSEV olan Kimsesiz Ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yönetim kurulu, kurulduğu günden bugüne kadar kendilerini maddi ve manevi olarak yalnız bırakmayan Konyalı hayırsever İşadamları, Kurum, Kuruluş ve Kişilerle Ramazan ayının dördüncü gününde KİMSEV yeni hizmet binasında iftar yemeğinde bir araya geldiler. İftar öncesi KİMSEV Çocuk evinde kalan öğrencilerin hazırladığı programda Kuran-ı Kerim tilaveti okunurken ve dualar yapıldı

İftar yemeğinden sonra söz alan KİMSEV Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tevfik Fikret Karaman, yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi. " Kuruluş amacımız sokakta kimsesi olmayan veya kimsesi olup ta korunmaya ihtiyaç  gençlerimizi barındırıp, okutup, yetiştirip, topluma kazandırmayı amaç edinen vakfımız, bugün daha iyi hizmet verebilmek için toplumun bütün bireyleri ile el ele vererek bize ait olan bu gençlere hizmet edebilmek çabasındadır. KİMSEV çatısı altına giren her çocuk bizim için özeldir. Bu sebeple her yavrumuz hayata atılıncaya kadar yanında olmak istiyoruz. Çocuklarımızın başarıları bizim için kıvanç vesilesi ve motivasyon kaynağımızdır

Vakıf; yurt faaliyetlerini, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Konya Büyükşehir Belediyesi ile 2005 yılında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde yürütmektedir. KİMSEV olarak hizmetlerimizi kısaca söyle sıralayabiliriz. Çocuklarımızın çeşitli okullarda eğitim ve öğretim hayatına devam etmeleri sağlanmaktadır.  Kültürel gezilerle ülkemizin tarihi yerlerini görme fırsatı sağlanmaktadır. Yüzme kursları, voleybol, satranç, futbol, güreş vb. spor, müzik ve sanatsal faaliyetlere katılımları sağlanmaktadır. Çocuklarımız dershanelere kayıt edilerek, başarılı olmaları için çaba sarf edilmektedir. Üniversitede okuyan çocuklarımıza her türlü maddi-manevi destek verilmektedir. Mezun olan çocuklarımız işe yerleştirilmiş ve evlendirilerek aile kurmaları sağlanmıştır.

Bu hizmetlerinin verilmesinde emeği geçenlere ve hayırseverlerimize KİMSEV Yönetim Kurulu adına teşekkür ediyorum "dedi

KİMSEV Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Üzülmez, Tevfik Fikret Karaman(Başkan Yardımcısı) İsmail Öz (Başkan Yardımcısı),Süleyman Boyalı( Yönetim kurulu Üyesi),Muammer Şahin( Yönetim Kurulu Üyesi)Şükrü Doğan( Yönetim kurulu Üyesi) Ali Kaya ( Muhasip Üye) Azmi Kartal ( Genel Sekreter)

 İdari Kadro ise Mevlüt Güngör (Vakıf Müdürü) Mehmet Kaçar ( Yurt Müdürü) olarak görev yapıyor.

 

 

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar