T. ATA, 3600 ek gösterge sözü yerine getirilmeli,


Tüm kamu çalışanlarının ek göstergeleri güncellenmelidir.

Ek gösterge ile ilgili önemli açıklamalar yapan Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata; ek gösterge sözünün yerine getirilmesini istedi.

Konu hakkında yazılı bir açıklamada bulhunan Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 24 Haziran seçimleri öncesinde 4 meslek grubunun ek göstergelerinin 3600'e çıkarılacağı sözünü verdiğini, bu sözün üzerinden 1.5 yıl geçmesine rağmen yerine getirilmediğini bildiren Ata "İktidar partisinin parlamentodaki temsilcilerine sesleniyorum; Sayın Erdoğan sadece Adalet ve Kalkınma Partisi'nin genel başkanı değil, aynı zamanda Cumhurbaşkanıdır, yani bu devletin başıdır. Dolayısıyla bir Cumhurbaşkanı'nın sözünün 1.5 yıldır havada bırakılması kabul edilemez. Bu tutum iktidar partisine yakışmamaktadır. İktidar partisine düşen, Sayın Cumhurbaşkanı'nın sözünü ivedilikle yerine getirmektir.

3600 ek gösterge sözünün yerine getirilmesi noktasında kamu çalışanlarının çok ciddi beklentisi bulunmaktadır. Onları hayal kırıklığına uğratmak doğru bir yaklaşım değildir. Öte yandan sendika olarak sadece 4 meslek grubunun değil, tüm kamu çalışanlarının ek göstergelerinin güncellenmesini istiyoruz. Ayrıca yardımcı hizmetler sınıfının ek göstergeden yararlanmasını talep ediyoruz. Bu taleplere iktidar partisi yetkilileri sessiz kalmamalıdır" dedi.

 

Son Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar